Mesafeli Satış Sözleşmesi


Biletzero Bilişim Teknolojileri A.Ş hakkında tanıtıcı bilgilerin tamamı ‘’Hakkımızda’’ bölümünde yer almaktadır. Hedefimiz, ileri teknolojilerle en hızlı ve güvenli şekilde, katılmayı istediğiniz etkinliklerin biletlerini satın almanızı sağlamak.

İnternet sitesinden yapılan satışlar, mesafeli satış düzenlemelerine bağlı olup taraflar arasındaki sözleşme şartları mesafeli satış sözleşmesindeki kurallar kapsamında belirlenmektedir.

İşbu satış sözleşmesinin konusu Satıcının Satış uygulamaları aracılığı ile Alıcının vereceği Sipariş talebi üzerine Alıcıya satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 s. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve 27.02.2015 yürürlük tarihli Mesafeli Satışlar Yönetmeliği hükümlerince tarafların hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesi amacı ile akdedilmiştir.


Satış Kanallarımızda yer alan ‘’Kullanım Koşulları’’ sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır. Alıcı bu sözleşmeyi kabul etmekle ‘’Kullanım Koşulları’’ hükümlerini de aynen kabul etmiş sayılacaktır.


Bilet Alım ve Satımı İle İlgili Koşullar ve Hükümler;


- Biletzero Etkinlik Organizatörlerinin yaptığı etkinlik biletlerinin satış ve dağıtımı için aracılık eder, etkinliklerin içeriği, oturma alanlarının fiyatlandırılması, kategorize edilmesi, etkinlik kurallarının ve içeriğinin belirlenmesi gibi konularda yetki sahibi değildir.


- Etkinliklerde maksimum bilet satış adedi, fiyatlar, tek taraflı Etkinlik Organizatörü tarafından belirlenir. Bu konuda Biletzero’nun herhangi bir sorumluluğu yetkisi yoktur. Biletzero, Etkinlik organizatörü’nün de onayı ile Maksimum bilet satış adedini aşan işlemler için Alıcıya herhangi bir bildirimde bulunmadan işlemi iptal edebilir.


- Bilet satın alan kişi bileti yalnızca etkinliğe katılım için kullanacaktır. Satın alınan bilet hiçbir şekilde ticari menfaat karşılığı ve yasadışı olacak şekilde kullanılamaz. Ticari amaç için kullanılan veya kullanıldığı tespit edilen biletler için Biletzero’nun yasal işlem başlatma hakkı saklıdır.


- Biletzero sattığı her bir bilet başına hizmet bedeli alır. Teslimat şekline göre (kurye bedeli, işlem bedeli vs gibi) ek ücretlendirmeler yapabilir. Bilet satın alma işlemi esnasında, satış sözleşmesini kabul etmeden önce vergiler dahil tüm ücretlendirmeler için bilgi sahibi oldugunuzu kabul etmiş olacaksınız.


- Dijital bilet işlemlerinde biletlerinizin gönderilmesini talep ettiğiniz e-mail adresi ve cep telefonu bilgilerinizi doğru ve eksiksiz düzenlemelisiniz. Tarafınıza dijital olarak teslim edilemeyen QR kod veya karekod bilgilerinden dolayı Biletzero’nun herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Satın almış olduğunuz bilet veya ürünlerin kurye ile teslimatını talep etmeniz halinde, teslim edilecek kişinin adı, soyadı, cep telefonu ve adres bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak düzenlemelisiniz. Hatalı ve eksik düzenlenmiş bilgiler nedeniyle bilet veya ürünün alıcıya ulaşmaması nedeniyle Biletzero’nun herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


- Biletzero, yoğun talep olan etkinlik biletlerinin hızla tükenmesi durumunda, aynı etkinlik için ilave bilet satışa açılabileceği yada kapasitenin artırılabileceği konusunda hiçbir garanti vermez. İlave biletlerin satışa açılması mekan kapasitesi ile ilgili olup Etkinlik Organizatörü’nün tasarrufundadır.


- Biletlerin muhafazası Alıcı’nın sorumluluğundadır. Biletlerin kaybolması, çalınması durumunda yeni bilet üretilmeyecektir. Bu nedenle tarafınıza gönderilen fiziki veya fiziki olmayan biletlerin muhafazasını sağlayamadığınız durumda Biletzero’nun herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. 

Alıcı’ya Dijital olarak üretilen her bir Dijital Bilet gönderimi için vermiş olduğunuz e-mail ve cep telefonunuza (cep telefonunuza sms olarak QR kod’a erişiminizi sağlayacak link gelecektir)  QR, kod, Karekod gönderilecektir. Tarafınıza ulaşan QR Kod Karekod, her bilet için bir (1) kez giriş hakkı sağlayacaktır. 


- Etkinlik mekanına giriş ve çıkışlar, Etkinlik Organizatörü’nün ve Mekan’ın belirlediği kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir. Etkinliğe geç kaldıysanız, etkinlik giriş kurallarına bağlı olarak, Etkinlik Organizatörü tarafından bekletilebilir, salona geç alınabilir veya giriş yapamayabilirsiniz. Geç kalanların mekanlara giriş yapamamaları ile ilgili Biletzero’nun her hangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Etkinliğe katılamamanız durumunda Biletzero ve Etkinlik organizatörü’nün bilet ücreti iadesinde bulunmayacağını hatırlatırız.

Bilet satın alma aşamasında ‘’Etkinlik Kuralları’’ bölümünden etkinliğe ait özel kuralları bilet satın alma işlemini tamamlamadan önce mutlaka okuyunuz.


- Biletini satın almış olduğunuz etkinlikler, Etkinlik Organizatörleri tarafından çeşitli sebeplerle iptal edilebilir, ertelenebilir veya içeriğinde değişiklikler yapılmış olabilir. Duyurusu Etkinlik Organizatörü tarafından yapılır. Etkinlik organizatörü’nden iptal yada erteleme veya etkinlik içeriğinde yapılan değişikliği yazılı olarak almamızı takiben bilet satın alan tüketicileri konu hakkında bilgilendirmek için makul gayreti gösteririz. Bundan dolayı, satın alma öncesinde satış sayfasına girdiğiniz kişisel iletişim bilgilerinizin güncel ve doğru olmasına dikkat etmeniz gerektiğini önemle hatırlatırız. Güncel ve doğru olmayan iletişim bilgileriniz nedeniyle size ulaşamayan bilgilendirmelerden Biletzero sorumlu değildir. 

Etkinlik iptal ertelemesinde aracı hizmet sağlayıcı olarak Biletzero’nun herhangi bir hak ve sorumluluğu yoktur.


- Etkinliklerin ertelenmesi veya iptali dışında tüm bilet satışları kesindir.

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15 s. g maddesi uyarınca, belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek içecek tedariki veya eğlence - dinlenme amacıyla yapılan boş zamanları değerlendirme amaçlı sözleşmeler kapsamında cayma hakkının istisnaları arasına bulunan sözleşmelerden olması nedeniyle satın aldığınız etkinlik biletlerine dair cayma hakkınız bulunmamaktadır. Etkinliğin ertelenmesi veya iptal edilmesi haricinde bilet iadesi yapılmamaktadır.Yalnızca  Etkinliğin ertelenmesi ve ertelendiği tarihte katılamayacak olan bilet sahiplerine bilet iadesi yapılabilir. Etkinlik Organizatörünün belirlediği tarih aralığının dışında bilet bedeli iadesi yapılmaz. Bu bakımdan tarafınıza gönderilen bilgilendirmelerin okunması bilet alan kişinin sorumluluğundadır.


- Ses ve görüntü kaydedici cihazların (cep telefonu, fotoğraf makinası, video kayıt cihazları vb) kullanımı Etkinlik Organizatörünün belirlediği kurallara bağlıdır. Bu nedenle kayıt cihazlarının salona alınması yasak olabilir.

Etkinlik Organizatörü, engelli katılımcılara kılavuzluk eden köpekler haricinde hayvanların salona alınmasını yasaklayabilir.

Etkinlik Organizatörü, dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesini sınırlayabilir veya yasaklayabilir.

Bilet sahibi, etkinlik süresince yalnızca satın almış olduğu koltuk için hak sahibidir.


- Biletzero, sizden edinmiş olduğu kişisel verilerinizin saklanması ve güvenliğinden sorumludur. Sizin onayınız olmadan kişisel verileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmayacak ve size bildirilen amaçlar haricinde kullanılmayacaktır. Kişisel Verilerinizin resmi makamlarca talep edilmesi halinde, yürürlükteki mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapma zorunluluğu olan durumlarda bu mercilerle paylaşabiliriz.


Kişisel verilerinizin hangi amaçla kullanılacağını ve muhafazası konusundaki bilgilere ‘’Gizlilik Beyanı’’ ve ‘’Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme’’ bölümünden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

‘’Gizlilik Beyanı’’ işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasıdır.


- Biletzero, katılmak istediğiniz etkinliğe biletlerinizi almadan önce, hükümleri ve içeriği konusunda sizi önceden detaylıca bilgilendirmiş olup, bilgilendirme yükümlülüğünü yerine getirmiştir. 

Bilet satın alma işlemini tamamlayarak işbu sözleşme kapsamındaki satın aldığınız hizmet hakkında tarafınıza hüküm ve koşullar hakkında ön bilgilendirme yapıldığını da kabul etmiş olduğunuzu da önemle belirtiriz.

İşbu sözleşme kapsamında herhangi bir ihtilafın doğması durumunda ilgili sorunların ilgili mevzuatta yayınlanan parasal sınırlar dahilinde Tüketici Hakem Heyetleri / Tüketici mahkemeleri aracılığı ile çözümleneceğini bildiririz.


  Sözleşmede kullanılan tanımlar,

Alıcı, Tüketici

Bir mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek kişidir.
Etkinlik: Sözleşme’nin satış konusu olan biletlerin Alıcı’ya giriş/katılım hakkı sağladığı her türlü tiyatro, konser, festival, sinema, yarışma, dans gösterisi, opera, stand-up, spor organizasyonları, müze ve ören yerleri, kültür ve eğlence merkezleri, eğitim seminerleri, sergiler ve bunlarla sınırlı olmamak üzere  sanatsal, kültürel, sportif ve diğer her türlü etkinlik faaliyetleridir.

Etkinlik Organizatörü: Etkinlik veya Etkinliklerin planlama ve koordinasyonunun yönetim süreciyle ilgilenen, bütçe yönetimi, sponsorluk anlaşmaları ve tanıtım faaliyetlerini yapan kişidir.

Bilet: Alıcı’nın talebi üzerine Satıcı tarafından elektronik ortamda oluşturularak, Alıcı’ya elektronik ortamda teslim edilen Sözleşme’nin satış konusu olan biletlerdir.

Hizmet: Bir ücret veya menfaat karşılığında yapılan ya da yapılması taahhüt edilen Sözleşme’den kaynaklı mal sağlama dışındaki her türlü tüketici işleminin konusudur.

Satış Platformu: Belirli sistemlerle satıcının halihazırdaki satış ve dağıtım kanallarından (web sitesi, uygulamalar, perakende satış lokasyoları ve bunlarla sınırlı olmamak üzere) oluşan sistemler bütünüdür.

Mekan: Etkinliğin gerçekleşeceği her türlü fiziki veya fiziki olmayan alandır.Saygılarımızla.

BİLETZERO BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ANONİM ŞİRKETİ

Maslak Mah. AOS 55. Sokak 42 Maslak B Blok No: 4 İç Kapı No: 542 Sarıyer, İstanbul, Türkiye

Maslak Vergi Dairesi, Vergi No: 171 072 4934

[email protected] 

0850 309 99 28

Mersis 0171072493400001

Bilet Zero, etkinlik düzenleyicileri için özel olarak tasarlanmış yenilikçi bir online bilet satış platformudur. Etkinlik düzenleyicilerin maliyetleri azaltmasına ve katılımcılarına daha iyi bir deneyim sunmalarına olanak tanır.

Müşteri Hizmetleri
ADRES
MASLAK MAH. AOS 55. SK. 42 MASLAK B BLOK SITESI NO: 4 IÇ KAPI NO: 542 SARIYER / ISTANBUL

Mersis No: 0171072493400001

© 2024 BİLETZERO TÜM HAKLARI SAKLIDIR.