Ön Bilgilendirme Metni

Satıcı     Tanımlar, 

Satıcı, Sağlayıcı;

Biletzero Bilişim Teknolojileri A.Ş 

Adres: Maslak Mah. AOS 55. Sokak 42 Maslak B Blok No: 4 İç Kapı No: 542 Sarıyer İstanbul

VD: Maslak

VN: 171 072 4934

Telefon: 0850 309 99 28

E-mail: [email protected]


Alıcı, Tüketici

Bir mal veya hizmeti ticari veya mesleki olmayan amaçlarla edinen, kullanan veya yararlanan gerçek kişidir.
Etkinlik: Sözleşme’nin satış konusu olan biletlerin Alıcı’ya giriş/katılım hakkı sağladığı her türlü tiyatro, konser, festival, sinema, yarışma, dans gösterisi, opera, stand-up, spor organizasyonları, müze ve ören yerleri, kültür ve eğlence merkezleri, eğitim seminerleri, sergiler ve bunlarla sınırlı olmamak üzere  sanatsal, kültürel, sportif ve diğer her türlü etkinlik faaliyetleridir.

Organizatör: Etkinlik veya Etkinliklerin planlama ve koordinasyonunun yönetim süreciyle ilgilenen, bütçe yönetimi, sponsorluk anlaşmaları ve tanıtım faaliyetlerini yapan kişidir.

Bilet: Alıcı’nın talebi üzerine Satıcı tarafından elektronik ortamda oluşturularak, Alıcı’ya elektronik ortamda teslim edilen Sözleşme’nin satış konusu olan biletlerdir.

Sipariş Veren: Bir mal veya hizmeti Satış Platformu üzerinden talep eden gerçek kişi veya kişilerdir.

Hizmet: Bir ücret veya menfaat karşılığında yapılan ya da yapılması taahhüt edilen Sözleşme’den kaynaklı mal sağlama dışındaki her türlü tüketici işleminin konusudur.

Satış Platformu: Belirli sistemlerle satıcının halihazırdaki satış ve dağıtım kanallarından (web sitesi, uygulamalar, perakende satış lokasyoları ve bunlarla sınırlı olmamak üzere) oluşan sistemler bütünüdür.

Mekan: Etkinliğin gerçekleşeceği her türlü fiziki veya fiziki olmayan alandır.
Yönetmelik: Mesafeli Satışlar Yönetmeliğidir. 

Sözleşme: Alıcı ve satıcı arasında gerçekleşen alışverişin koşullarının düzenlediği mesafeli satış sözleşmesidir.

Bakanlık: Ticaret Bakalığıdır.

Kanun: 6502 sayılı, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu’dur.

Ticari elektronik ileti: Hizmet sağlayıcının elektronik ortamda gerçekleştirdiği, ticari amaçlı bilgi ve görüntü içerikli pazarlama mesajlarıdır.


Biletzero Bilişim Teknolojileri A.Ş yetkili bir bilet satış acentası olarak, etkinlik veya etkinlikleri düzenleyen, organizatör, etkinlik mekanı, kulüpler ve tiyatroların etkinlik biletlerinin satış ve dağıtımına aracılık eden bir kurumdur. Amacımız tercih ettiğiniz etkinliklerin biletlerine en hızlı, en kolay ve en güvenilir şekilde ulaşmanızı sağlamaktır.

Sözleşme konusu hizmet, etkinlik biletlerinin satış hizmetleridir. Kurumumuz Etkinlik organizatörlerinin, etkinlik bilet satışlarına aracılık etmektedir, Şirketimiz ile Etkinlik Organizatörleri arasında herhangi bir bayilik, distiribitörlük veya temsilcilik dahilinde ticari veya hukuki bir anlaşması yoktur. Aldığınız veya almayı düşündüğünüz etkinlik bileti için hazırlanan hizmet sözleşmesi boş zamanların eğlence ve dinlenme amaçlı değerlendirilmesi amacı ile yapılan sözleşmeler dahilindedir. Biletzero’nun etkinliklerin içeriği, kurallarına dair hiç bir hak yetki ve sorumluluğu yoktur. 

Satın almayı düşündüğünüz etkinlik biletleri ilgili detaylar etkinlik satış sayfasında detayları ile mevcut bulunur. Etkinliklerle ilgili etkinlik organizatörüne ulaşmanız gereken durumlar için organizatör bilgilerini  aynı alanda bulabilir veya  [email protected] bulunan formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.  ilgili Mesafeli Satışlar Yönetmeliği Hükümleri kapsamında aracı hizmet sağlayıcı görevi olan şirketimizin tam ünvanı Biletzero Bilişim Teknolojileri A.Ş  Vergi Numarası 171 973 4934 Maslak Vergi Dairesi, Mersis 0171072493400001’dir


Biletzero, bilet başına hizmet bedeli alır. Satın almayı düşündüğünüz biletin veya hizmetin tüm vergiler dahil toplam fiyatı, seçeceğiniz teslimat şekline göre (Kurye, Kargo, Gün içi Gönderim ve bunlarla sınırlı kalmamak koşuluyla) oluşabilecek ek ücretlendirmeler, etkinliğe dair tüm bilgiler, etkinliğe katılım koşulları etkinlik bilet satış sayfasında açıkça görülmektedir. Bilet fiyatlarını, mekanları ve varsa mekanlardaki oturma yerlerinin kategorize edilmesi, fiyatlandırmasının yapılması Etkinlik organizatörünün tasarrufundadır. Biletzero bu konuda hak ve yetki sahibi değildir.

Bilet satın alma işleminiz ile birlikte;

- Etkinlik Organizatörü tarafından etkinlik için açıklanan tüm kural ve koşullara,

- Etkinlik mekanı kural ve koşullarına 

- Var ise sanatçının açıklamış olduğu kural ve koşullarına riayet edeceğinizi kabul etmiş olacaksınız. Eğer riayet edemeyeceğiniz bir kural mevcut ise bilet satın alma işlemini yapmamalısınız.

Aksi durumda bilet satın olsanız dahi etkinlik mekanına veya etkinliğe giriş yapamamanızdan dolayı Biletzero’nun hiçbir sorumluluğu olmayacaktır, bu kapsamda Bilet Bedeli ve Hizmet bedeli dahil olmak üzere var ise hiç bir ek ücretlendirme Biletzero tarafından size iade edilmeyecektir.

Bilet siparişinizi onaylamadan ve satış sözleşmesi kurulmadan önce satın almayı planladığınız etkinliğe ve etkinlik kurallarına dair tüm detaylar tarafınıza iletilmektedir. 

Siparişi onaylayarak, satın almış olduğunuz etkinlik biletine ve hizmete ait tüm özellikleri, toplam bilet fiyatını (tüm vergiler, hizmet bedelleri, varsa ek ücretlendirmeler,Kurye, Kargo veya Gün İçi Kurye ve bunlarla sınırlı kalmamak koşulu ile), teslimat ve ödeme şekillerini, uyuşmazlık halinde başvurularınızı Tüketici Mahkemeleri veya Tüketici Hakem Heyetine yapabileceğinize dair bilgileri ve Mesafeli sözleşmeler yönetmeliğinin 15.(g) maddesine istinaden cayma hakkınız’ın olmadığını ve sonuç olarak sözleşmede düzenlenmiş olan tüm hükümleri bildiğinizi kabul beyan ve taahhüt etmiş olmaktasınız.

Bilet veya Hizmet satın alma işleminden sonra herhangi bir ihtilafın oluşması ve sulh ile çözülememesi durumunda sorunu Tüketici Mahkemeleri’ne veya Tüketici Hakem Heyetlerine taşıyabilirsiniz.

Bilet satın alma işlemini tamamlayarak, kullanım koşullarını ve satış politikası ve sözleşme hükümlerini ve gizlilik beyanını okuduğunuzu, anladığınızı ve içerikleri aynen kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

Satış politikası veya sözleşme hükümlerinin aksine bir talebinizin yada şikayetinizin olması durumunda siparişinizi onaylamadan önce [email protected]  adresimize yazarak veya 0850 309 99 28 no’lu telefondan bize ulaşarak iletişime geçmenizi önemle rica ederiz. Gelişebilecek tüm sorunlarınızı iyi niyet çerçevesinde çözüme ulaştırmak öncelikli hedefimizdir.

Satış sözleşmesini onaylamadan önce işbu ön bilgilendirme metni ve mevzuat kapsamında siz tüketicilerin detaylı bir şekilde bilgilendirildiğini bilginize sunarız.

Ön Bilgilendirme metni, Satış Sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır.


Saygılarımızla.

Biletzero Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi

Maslak Mah. AOS 55. Sokak 42 Maslak B Blok No: 4 İç Kapı No: 542 Sarıyer, İstanbul, Türkiye

Maslak Vergi Dairesi, Vergi No: 171 973 4934
Mersis 0171072493400001

[email protected] 

0850 309 99 28

Bilet Zero, etkinlik düzenleyicileri için özel olarak tasarlanmış yenilikçi bir online bilet satış platformudur. Etkinlik düzenleyicilerin maliyetleri azaltmasına ve katılımcılarına daha iyi bir deneyim sunmalarına olanak tanır.

Müşteri Hizmetleri
ADRES
MASLAK MAH. AOS 55. SK. 42 MASLAK B BLOK SITESI NO: 4 IÇ KAPI NO: 542 SARIYER / ISTANBUL

Mersis No: 0171072493400001

© 2024 BİLETZERO TÜM HAKLARI SAKLIDIR.